Riešením na ukončenie najväčšej politickej krízy na Slovensku sú podľa Pellegriniho predčasné voľby

30074_pellegrini 676x349.jpg

1.10.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko sa ocitlo v rukách ľudí, ktorí mentálne a profesionálne nedozreli na riadenie štátu. Namiesto toho, aby konali a chránili svojich občanov, sa dva a pol roka hádajú a obhadzujú blatom. V úvodnom príhovore na dnešnom druhom pracovnom sneme strany Hlas-SD v Liptovskom Mikuláši to vyhlásil predseda strany Peter Pellegrini. Jediným riešením na ukončenie najväčšej politickej krízy na Slovensku sú podľa neho predčasné parlamentné voľby.

Kritizovanie vlády

Líder Hlasu kritizoval predovšetkým premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča. „Odmietnime rázne tento rozklad štátu, odmietnime amaterizmus, ktorý šíri skepsu a mení náš štát na ruinu. Je našou povinnosťou nájsť spoločnú energiu a tejto každodennej deštrukcii štátu sa postaviť,“ poznamenal Pellegrini.

Doplnil, že pandémia a energetická kríza sú celosvetovými javmi. „Na Slovensku máme aj jednu krízu navyše, kvôli trvalo rozvrátenej vládnej koalícii. Svojou nekompetentnou politikou sejú do spoločnosti radikalizmus a nenávisť, výsledkom čoho je frustrovaná a nahnevaná spoločnosť, ktorá môže ohroziť samotnú demokratickú podstatu štátu,“ skonštatoval Pellegrini.

Kombinácia nových tvárí a energie

Medzi delegátmi snemu boli mnohí kandidáti na miesta županov, primátorov, starostov i poslancov v blížiacich sa spojených regionálnych a komunálnych voľbách. „Našou filozofiou je ponúknuť kombináciu nových tvárí a novej energie so skúsenosťou. Niekde ponúkame vlastných kandidátov a niekde sme sa priklonili k dohode s rôznymi stranami politického spektra. Naším cieľom je, aby každý kraj, mesto či obec spravovali ľudia, ktorí dokážu ponúknuť lepšiu budúcnosť,“ uviedol Pellegrini.

Pripomenul, že Hlas-SD ponúka v krajských voľbách štyroch vlastných kandidátov na miesta županov – Branislava Becíka v Nitrianskom kraji, Petra Slyška v Žilinskom kraji, Róberta Suju v Košickom kraji a Michala Kaliňáka v Prešovskom kraji. Vyjadril sa aj k diskusii o prípadnej zmene volebného systému. „Budeme iniciovať zmenu tak, aby sa polovica Národnej rady SR volila na kandidátkach politických strán a druhá polovica priamo za každý jeden okres na Slovensku,“ dodal Pellegrini.

Strana Hlas-SD má aktuálne takmer dvojtisícovú členskú základňu a dlhodobo sa umiestňuje na prvom mieste v prieskumoch verejnej mienky. Agentúra Focus v najnovšom prieskume od 21. do 27. septembra namerala strane voličskú podporu tesne nad 20-percentnou úrovňou. Hlas-SD by tak v parlamente získal 38 poslaneckých mandátov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Riešením na ukončenie najväčšej politickej krízy na Slovensku sú podľa Pellegriniho predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

1. októbra 2022

Odporúčané články